Okul

Öğretmene Vefa İle İlgili Kompozisyon

Öğretmen denildiği zaman annemiz ve babamızdan sonra gelecek olan kişidir. Ailemiz bizi her şeyden koruyabilir ama öğrenmemiz gerekenleri de öğretmenlerimi öğretir. Bize yol gösteren, öğrenmemizi sağlayanın öğretmenler olmasıdır.

Hayatı tanımak için öğrenmemiz gerekir. Bize öğretecek olan ise öğretmenlerimiz olduğunu unutmamalıyız. Hayatımızda istediğimiz yere geldiğimiz zaman öğretmenlerimizin sayesinde olduğunu unutmamalı. Öğretmenlerimiz yol gösteren, bize öğreten ve istediğimiz yere ulaştırandır. Yaptıklarını asla unutmayarak unutulmamalıdır. Bize vefalı olmak düşer, öğretmenlere sahip çıkarak yardım almalıyız. Onlara borcumuzu her ne kadar ödemeye çalışsak dahi yetmez. Hayat bize her alanda rehberlik ederek yol gösterir. Öğrenmemiz gereken en önemli şeylerden birinin insanlığın olup vefalı olmaktır. Yaşamımızda bizi daldan dala taşıyacak olan karşımızdakilere duyacağımız vefa olacaktır.

Küçükken bizi öğreten ve yol gösteren öğretmenlerimizi unutmamalıyız. Gelenek ve göreneklerimizi bilerek hareket edebiliriz. Bizlere eğitimi ve öğrenme sevdasını aşılayan öğretmenlerimize vefa borcumuz her daim olacaktır. Yılda tek bir gün değil devamlı aramalı sormalı ihtiyaçları olup olmadıklarını bilmeliyiz. Öğretmenlerimizin bizden beklediği de vefalı olmamızdır. Vefa olmadıktan sonra dünyanın bilgisini öğrensekte faydası olmayacağıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu