Okul

Öğretmenler Yeni Nesil Sizlerin Eseri Olacaktır Sözünün Anlamı

Öğretim hizmeti sunan öğretmenler, gelecek nesilleri kendi bilgi ve becerileri ile inşa ederler. Her insan dil, din, ırk, cinsiyet ayrım yapılmaksızın eğitim alma hakkına sahiptir. Eğitim hakkı devlet tarafından tüm vatandaşlarına verilmektedir. Eğitim ve öğretim alanında öğretmenler gelecek için önem sahibidir.

Öğretmenler tarafından verilen her eğitim okul çağına gelmiş ve gelecekte ülkenin yönetimde söz sahibi olacak gençleri eğitip öğretmektedir. İyi bir eğitim ve öğretim geleceğe yapılan en önemli yatırımdır. Çocuk ister istemez, aldığı eğitim doğrultusunda ülkesine hizmet edecektir. Öğretmenlerin en önemli vazifeleri genç neslin geleceğe hazırlanması olmaktadır. Eğitim ve öğretimin ilerleyen derecelerde devam ettiren öğrenciler, öğretmenlerinden aldığı bilgileri genişleterek ileriye taşır. Öğretmenlerin emek ve gayretleri sonucunda vatan ve millete hizmet eden nesiller ortaya çıkar.

Bugünün devlet adamları zamanında öğretmenler tarafından yetiştirilmiştir. İyi eğitim insanın ufkunu genişletir, kendilerine hedefler belirler öylece devam eder. Ülkesine hizmet eden nice iş adamlarının temelleri aldıkları eğitime bağlıdır. İyi eğitim ülkeyi ileriye taşırken, kötü bir eğitim ülkenin gelişmesini olumsuz yönde etkilemektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu