Okul

Okul ve Sınıf Eşyalarını Özenli Kullanmazsak Neler Olur

Eğitim almak için okula gideriz. Devlet tarafından eğitim hizmetlerine dair bir çok malzeme ve ihtiyaçlar karşılanır. İyi bir eğitim almamız için devlet elinden fazlasını yapar. Sahip olduğumuz eşyalar bizlerin vergileri tarafından alınmaktadır. Anne ve babalarımızın kazandığı paralardan devlete vergi kesilir. Kesilen vergiler devletimizin kontrolünde eğitim alanında da harcanmaktadır. Okuldaki sınıf eşyalarımıza sahip çıkmalıyız. Güzel bir eğitim için zarar vermemeli, özenle kullanmalıyız.

Özensiz kullanılan eşyalar kolayca yıpranır, bizden sonra okula gidecek olan kişiler yıpranmış eşyaları kullanmak zorunda kalacaklardı. Eğitimlerini iyi şekilde alamadıkları gibi gelecekte derslerinde başarılı olmalarını engelleyecektir. Eğitim ve öğretim alanında yapılan iyileştirmeler başarıyı getirir. Günümüzde bütçesi yüksek olan okullarda eğitim kalitesi oldukça yüksektir. Bunların elde edilmesi için okuldaki ve sınıftaki malzemelerimizi doğru şekilde kullanmalıyız. Özenli kullanmak sahip çıkmaktır. Okul eşyalarına sahip çıkmak aynı zamanda ülkemize sahip çıkmak olmaktadır.

Sahip çıktığımız eşyalar başkalarının değil bizimdir. Sahip çıktığımız kadar zenginleşiriz. Emanete sahip çıkmak o derece önemlidir. Eşyalarımıza zarar gelmemesi, kendi geleceğimize yaptığımız yatırımlardır. Kendi geleceğimiz ve yaşamımız için eşyaları özenli kullanalım. Zarar veren olursa uyaralım gerekirse öğretmenlerimize ya da müdürlerimize bildirelim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu