Okul

Okulun İlk Gününü Anlatan Kompozisyon

İlk gün ilk heyecan, yeni insanlar ve bilmediğin bir ortam. Yeniden eğitim ve öğretimin başlangıcındayız. Okul müdürünün konuşması herkesi en derinden etkileyecek türden. Başarılardan bahsedilerek bizden de aynı başarıyı beklediğini anlatacak. Okul zili çalmadan sınıflara yerleşmeden, önceden tanıdığımız insanlarla selamlaşırız. Hayatın en heyecanlı endişeli anlarını yaşarız.

Etrafımızda gördüğümüz insanlar acaba bizim sınıfta mı diye düşünürüz. Yeni insanlarla birlikte eğitim almak bizi başarıya da götürebilir. Yeni arkadaşlıklara sahip oluruz. Bize örnek olacak insanların olduğu gibi eğitimi olumsuz etkileyenlerde olur. Zorlu bir gün yaşadığımız gerçektir. Sık sık lavabo ihtiyacımızı karşılarız. Zilin çalması, sınıflara girmemiz, sıralara oturup öğretmenimiz ile tanışmamızdır en heyecanlı kısım. Herkesi tanımaya çalışır uzaktan süzeriz. Arkadaşlık yapabileceğimiz yeni insanlar olur. Bizim içinde bir sınıf atlamak oldukça havalı bir şeydir. Göğsümüz kabarır ancak bizden üstün olanları görünce kendi kendimize moralimizi bozarız.

Eğitim hayatında başarmak için çok çalışmak gerekir. Şimdi olmasa dahi gelecekte hayatımızı değiştirecektir. En baştan geleceğe hazırlanmak karşımıza çıkacak engelleri aşmamızı kolaylaştıracaktır. Geleceğin mühendisleri, doktorları, avukatları, hakimleri hepsi burada okulumuzda.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu