Okul

En Son Hangi Milli Bayram Kutlamasına Katıldınız

Milli bayramlar ortak değerlerimizin başında gelmekte. Her yıl düzenli olarak bayramlarımız törenlerle, etkinliklerle kutlanarak en derin duygularla hissetmekteyiz. En son 30 Ağustos Zafer Bayramı’na katılarak törende yerimi aldım. Günün anlam ve önemini anlatan konuşmalar yapıldı, Türk milletinin asil zaferinden bahsedildi. Türklük gururumuz bir kez daha okşandı. Herkesin coşkuyu tüm kalbiyle hissettiğini anladım. O güne ait yaşananları gözümde canlandırdım. Şanlı Türk ordusunun zaferden zafere nasıl koştuğuna değinildi. Ordumuzla gurur duydum ve o coşkuyu tekrar yaşadım.

30 Ağustos Zafer Bayramı Türk milleti için dönüm noktasıydı. Babalarımız, dedelerimiz, atalarımızın verdiği mücadeleye en yakından şahit olduk. Yaşanan her konuda bilgi sahibi olmuştuk. Hislerimiz artarak düşüncelerimiz daha da gelişti. Vatan topraklarına hakim olabilmek için nice şehit vermiştik. Her karış toprağımız şehitlerimizin kanıyla sulanmıştı. Okunan şiirler göğsümüzü kabartmıştı. Yaşanan gerçek olaylara değinildiğinde bu ülke hiçte kolay kazanılmamıştı. Cumhuriyetin temelleri atılırken asil Türk milletinin azim ve kararlılığının olduğunu gördük. Yaşadığımız olayları kalbimizde hissetmekteyiz.

Toplum fertlerinin birbirlerine olan sevgi ve saygısı gelişir. Ortak değerler yardımlaşma ve dayanışma arttır. Huzurun arttığı toplumda manevi duygular gelişir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu