Okul

Okulunuzda Hangi Eğitsel Faaliyetlere Katılıyorsunuz

Okullarda öğrencilerin katılım göstererek sosyalleşmesi ve yeni bilgiler edinmesi amaçlı olarak faaliyet gösteren kulüpler bulunmaktadır. Başta satranç kulübü, çevre koruma kulübü, Yeşilay kulübü, spor kulübü, izcilik kulübü, demokrasi insan hakları ve yurttaşlık kulübü, trafik güvenliği ve ilkyardım kulübü, yayın ve iletişim kulübü, folklor kulübü, kütüphanecilik kulübü, turizm kulübü, spor kulübü, sağlık ve temizlik kulübü, kızılay kulübü, tiyatro kulübü, sivil toplum kulübü, çevre koruma kulübü, hayvanları koruma kulübünden oluşmaktadır.

Sosyal kulüpler öğrencinin eğitimi ve gelişiminde önemli rol sahibidir. Öğrenen öğrenciler için bilginin gelişimi, çevrelerine karşı duyarlı olmalarında etkilidir. Küçük yaşta sorumluluk sahibi olarak sahip oldukları ilgi alanlarına göre kendilerini geliştirmelerine olanak sunar. Eğitsel faaliyetler kişinin kendini keşfetmesi, tanıması ve öğrenimini kolaylaştıran çeşitli etkinlikler sonucunda yapılır. Bunlar eğitimin ve öğrenimin önemli aşamalarını oluşturan kavramları içinde barındırır.

Bir öğrencinin sağlık kulübünde rol alması onu tanımasını, ilerleyen zamanlarda eğitim ve öğretim hayatında sağlık bölümü hakkında bilgisi olmasını sağlar. Doğru meslek seçimlerinin de yapılmasında etkili olur. Eğitsel faaliyetlerin arttırılması haftalık bir saat yerine ikiye çıkartılmalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu