Okul

On Yıl Önce Hayatımız Nasıldı Neler Yapıyorduk

Zaman insanlığı bir adım daha ileri taşımıştır. Gelişmiş bir millet teknolojinin ve bilimin eserlerinden yararlanır. Gelişen dünya hayatımızı kolaylaştırarak yaşamımıza yeni imkanlar katıyor. Bundan tam on yıl öncesinde insanların yaşamı günümüzde olduğu gibi değildi. Teknoloji çok daha geride devam ediyordu. Bilim insanlarının çalışmaları ile insanlığa katkıda bulunmuş oldu.

Her insan doğar, büyür, yaşlanır ve ölür. İnsanların dünya sahnesindeki ömürleri kısadır. Büyüyerek olgunlaşır yaşamlarını sürdürür. Biz o zamanlar küçük olsakta büyüklerimiz bizim yaşlarımızdaydı. Kendilerini mutlu ve huzurlu hissedenler olmuştur. Yaşlanmak belki yaşlandıktan sonra zor gelmeye başlar.

Hepimiz hayatımızın en son on sene önceki halini bilir hatırlarız. İnternetimiz yoktu, yaşam şartları çok zordu, eğitim gibi bir çok sorunu görürüz. O dönemlerde daha cahildik, hayat bize deneyim kazandırdı bir şeyler öğrenmemizi sağladı. Hayatın zorluklarını yaşadığımızı görürüz. Öğrenmek güzel hayatı bilmek. Belki şimdiki aklımızla çok daha mutlu olur yaşamımıza öyle devam ederiz. On yıl önce şimdiki akla sahip olsaydık eğer çok şeyi düzeltir kararlarımızı tekrar verirdik. Bazen cahilliğimizi sorgular olabiliyoruz. Hatalarımızdan ders çıkarmalı gelecekte insanlara yol gösterebiliriz. Henüz cahil bir şey bilmeyen insanın rehberi de olabiliriz. Gençlere en iyi nasihatı kendimiz verebileceğimize şüphemiz olmaz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu