Okul

Önemli Gördüğünüz Bir Soruna Kamuoyunun Dikkatini Çekmek İçin

Toplumu ilgilendiren ve önemli bir olaya şahit olduğumuz zaman kamuoyunun dikkatini çekmek için iletişim ağlarını kullanabiliriz. Sorunlara çözüm bulmak için ilk önce insanlarla haberdar olmalıyız.

Sorumlulara ve ilgililere hakaret etmeden, yaşanan önemli olayı duyurmak için sosyal medyada haber yapar, internet sitelerine bilgi verip haber yaptırır, çeşitli ortamlarda kamuoyu oluşturacak kampanyalar düzenleyerek insanların duymasını sağlarım. İnsanlar arasında yayılması zaman içinde kamuoyu oluşturacaktır. İlginç bir başlıkla milyonlarca kişiye ulaşmasını sağlayabilirim. Yaşanan bir çok olay kitle iletişim araçları olan internet, telefon, televizyon, radyo gibi ağlar sayesinde kısa sürede milyonlarca kişiye ulaşması mümkündür.

Kamuoyu ile iletişim için TV ve gazetelerle iletişim kurarım. Gerekirse haber olarak, bildiri olarak yayınlanması insanların görmesi olaya karşı tepki göstermelerini gösterir. Toplumsal olarak istemediğimiz ve dışladığımız bir olaysa eğer ülkemizin dört bir yanından sesler yükselir olaya karşı kamuoyu oluşturur. Devletin halkın sesini dinleyerek o önemli olayda harekete geçerek adaletin sağlanmasında etkili olur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu