Okul

Orman Bekçiyle Değil Sevgiyle Korunur Cümlesinin Anlamı

Her canlı doğanın bir parçasıdır. Koruduğu sürece doğa tüm canlıların ihtiyacını karşılar düzen korunmuş olur. Doğanın düzeninin işleyişinde eksiklikler meydana geldiğinde doğal afetlerle karşılaşırız. Ormanlar tabiat için önemli olduğundan korunmalı sahip çıkmalıyız. Güzel çevrede istiyorsak eğer ormanların sahip çıkılmasıyla korunabilir. Çevre sağlığının korunması için ormanlar haylice önemlidir.

Ormanların korunması için ne kadar bekçi olsa da bilinçsiz orman sevgisi olmadığı sürece korunamaz. Ağaçlar huzur, ferahlık, rahatlık, mutluluk vermektedir. Doğada her şeyin denge içerisinde olduğunu düşünmeliyiz. Dengede oluşabilecek aksaklıklar beraberinde dünyanın yok olmasına neden olabilir. Dünyanın belli başlı bir düzende kalabilmesi için sabitlenmesi gerekmektedir.

Ormanları korumak için bekçi koymak yerine insanlara doğa sevgisi aşılanmalıdır. Ağaçlar hepimiz için önemlidir, canlılar yaşamını devam ettirebilmeleri için ormanları korumaları gerekmektedir. Her insan için önemli olan ormanlara sahip çıkılmalı ve korumak gereklidir. Hayattaki en değerli varlıklarımız olan ormanların zarar görmesine izin vermemeliyiz. Her şeyden büyük koruyucu etki şüphesiz sevgi olmaktadır. Sevgi insanları yücelten değer kazandıran şeyleri oluşturur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu