Okul

Orman ve Ağaç Sevgisi İle İlgili Yazı

Dünyanın kendi düzenini koruması ormanlar sayesinde olur. Doğanın dengesi bozulmayarak her şeyin yerli yerinde olması için gereklidir. Ağaçların altında suların oluşması, toprağın kayması, doğal afetlerin oluşmasının önüne geçer. Dünyamızın insanların ihtiyaçlarına göre yaşanabilir kılmasında etkilidir.

Ağaçsız dünya çölden farksız olur. Kum taneleri uçuşur, inanılmaz büyüklükte fırtınalar meydana gelir. Çöl olan bir dünyada yaşamak mümkünde olmaz. Yeşillikler sağlık, huzur, rahatlık ve refah getirir. Yaşamayı hayattan zevk almayı bize öğretir. Ağaçların içinde yaşanabilir dünyada olabiliriz. İnsanın ağaçlara olan sevgisi içinden başlamalıdır. Canlıların yaşamından her konuda muhtacızdır. Bugün israf edercesine ormanlara zarar vermemiz yarın onlara muhtaç olacağımızın göstergesidir. Ormanlar yavrularımızın yaşayabileceği o şirin dünyayı oluşturur. Sahip çıkarak koruyabiliriz, zarar vermeyerek daha güzel gönlümüze ve gözümüze hitap eder. Hangi açıdan bakarsak bakalım ormanlarımıza yavrularımız gibi sahip çıkmalıyız.

Ağaçları, ormanları bize verdiklerinden dolayı sevmeliyiz. Onlar geleceğimiz, çocuklarımızın huzurla rahat yaşamasını sağlar. Dünyamızın cennete açılan kapısıdır. Bol oksijen alarak kendimizi mutlu hissederiz. Hangi açıdan bakarsak bakalım ormanlar bize huzur rahatlık verir. Ağaçlar dünyamızın akciğeri olmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu