Okul

Paranın Günlük Hayatımızdaki Yeri ve Önemi

Para yaşamımızı devam ettirebilmemiz için en gerekli araçtır. Alışveriş başta olmak üzere tüm yaşantımızda çeşitli alanlarda gerek duyarız. Hayatımızda her şeyin belli başlı bir değeri var, karşılığında sahip olduğumuz para ile ödeme yaparak hizmetimizi alırız. İnsanlar yaşamlarını devam ettirebilmek için emek verir, sahip olduklarını satarak para kazanırlar. Bunları ihtiyaçları ve kendi istekleri doğrultusunda harcamalarını yaparlar. Para istediğimizi yerine getiren bir aracıdır. Hayatta her şey neredeyse parayla satın alınabilir.

Güzelleştirdiği gibi sapkınlık derecesinde bağımlılıkları olanlar için kötülük getirir. Fazla paranız olması çevrenizde sahte dostlukların kurulması sizin paranızı nasıl harcayacaklarını çabalarına girmelerini görürsünüz. Paranız olduğunda başınızın belası olduğu gibi hayattan zevk almazsınız. Aile bağlarınız dahi para üzerinden olur.

Günümüzde insanlar yoksulluk gördüğünden dolayı paraya olan aşkları her geçen gün artmıştır. Televizyonlarda yayınlanan filmler, dizilerde lüks yaşamın hayranları insanların içindeki isteği tetiklemektedir. Para aşkından dolayı insanlar kötü yollara doğru ilerleyebilir. Bunların önlenmesi için çeşitli şekilde önlemlerin alınması gereklidir.

Para sevdasına kısa yoldan zengin olma hayalide olmuştur. Bunlar başkalarının malına canına kast ederek yaptıkları suçlardır. Hırsızlık başta olmak üzere başkalarının haklarını çeşitli yollardan gasp etmekle devam eder.

Para her canlının yaşamını devam ettirebilmesi için gerekli olduğu görülür ama nasıl kazanıldığı da önemlidir.

Bir Yorum

  1. Evet cok dogru..
    Allah herkeze helal para nasip ettsin.
    Para elbette herkez icin önemli ve bir ihtiyac,
    Ama parayla hersey satin alinmaz..
    Yetecek kadar olsun ve kimseye muhtac olmiyalim yeter .. :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu