Okul

Paylaşmak İle İlgili Hikaye

Paylaşmak insanları yükseltir. Sahip olduklarınızın değerlerini yükseltecek olan paylaşmanın önemini bilmek olmuştur.

Bir gün çiftçinin birisinin eşeği ve eski bir kuyusu vardı. Eşeğini çok severmiş ama oda zamanla yaşlanmaya başlamış. Hayvan dengesini kaybederek kuyuya düşer. Bunu gören yaşlı çiftçi çok üzülür ve kendisine çare arar. Eşeğe bakar yaşlıdır, kuyuya bakar eskimiştir ne yapacağını düşünmüştür. Kurtarmak için çok çaba gerektiğinden dolayı kuyudan çıkarmamaya karar verir. Komşularını çağırır ve eşeğini kuyuya gömmek ister. Her birine verdiği küreklerle birlikte kuyuya toprak atmaya başlarlar. Eşek anırmaya başlar ama sahibi halen bakmaz sonra birden sesi kesilir.

Çiftçi eşeğinin öldüğünü düşünür ve kuyuya doğru bakar. Olanları görünce şaşkınlık içine kalmıştır. Gözlerine inanamaz eşeğe bakar ve sırtına gelen bütün toprağı silkelenerek aşağıya atarak üstüne çıkmıştır. Sahibi görünce çok sevinmiş ve daha hızlı şekilde toprak atmaya başlamışlar. Eşek yine silkelenerek toprağı ayağının altına alarak yukarıya doğru çıkmaya başlamıştır. Eşek buradan yükselerek nihayetiyle kuyudan çıkmayı başarmıştır.

Üzerinize toprak atanlar olacaktır bunlar birer yük olarak gelir. Bizde silkelenerek bu yüklerden kurtularak hayatımzıa daha sıkı tutunarak ilerlemeliyiz.

5 Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu