Okul

Peygamberimizi Seviyorum Çünkü Kompozisyon

Peygamber efendimizi sevmemiz için sayısız nedenimiz var. O dünyamıza gelen ve insanlığı İslam dini ile tanıştıran en kıymetlimizdir. Dünyaya yetim olarak gelmiş ve ardından öksüz olarak yaşam sürdürmüştür. Toplumun en alt seviyesinde yaşama sahiptir. Akrabalarından başka kimsesi kalmayan Peygamber efendimiz amcalarıyla beraber büyümüştür.

Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed, dünya görüşü, bakış açısı ve inancıyla birlikte tüm dünya insanlarına yol göstermiştir. Mekke’de başlayan İslam yolcuğu Medine’de devam ederek dünyaya yayılmıştır. Düşman olan kişiler dahi sonradan hak yolunu bularak İslam’ı din olarak kabul ettiler. Toplumda örnek, güvenilir, sözünün eri kişidir. Tek başına bir birey olarak 40 yaşına kadar yaşamış, ardından ilk vahyi Hira Mağarası’nda kendisine gelmiştir. İslam dinini tüm zorluklara rağmen yaymaya başlamıştır. Ahlak ve kişilik olarak örnek alınacak en güzel insandır. Davranışları ile insanları kendisine aşık etmeyi başarmıştır. Onun güzel yüzü, dürüstlüğü, kalbi, sözü birdir. İslam prensipleri olan merhamet, hürriyet, kardeşlik, vicdan gibi değerleri daima üzerinde taşımıştır. Yaptığı savaşların hepsi savunma amaçlı yapılan savaşlar olmaktaydı. Hiçbir zaman savaş başlatan ve insanları öldüren millet olmamıştır.

Bu nedenlerle Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed’i çok ama çok seviyoruz. Gönüllerimiz onunla dolu, Peygamber aşkı ile yanıp tutuşuyor yüreğimiz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu