Okul

Çevre Dostu Ürünler Nelerdir Örnekler

Etrafımızda bulunan canlı ve cansız tüm varlıklar çevreyi oluşturan unsurlardır. Doğal veya yapay olarak insanlar tarafından oluşturulan çevrelerde yaşam sürdürülür. Doğal çevremiz kendi halinde yapısı bozulmadan insanlara yaşam sunabilir. Doğal dengenin oluşması ve korunmasında oldukça etkili rol üstlenmektedir.

Besin zincirinin en üst kademesinde insan, doğa ile iç içe yaşamını sürdürür. Yaşamını sürdürdüğü çevre hayatının bir parçası olarak görülmektedir. Doğa ile ilişkilerini doğru şekilde sağlayan insanlar çevrelerine karşı oldukça duyarlı hale gelirler. Doğa sevgisi insanların çevresindeki her şeye saygı duymasını sağlar.

Çevreye olan saygı insanların çevre dostu ürünlerin üretilmesini sağlamıştır. Sağlık, eğitim, ulaşım alanında kullanılan hizmetlerin tercih edilmesi dünyamızın çok daha temiz olmasını sağlayacaktı. Yapılan yenilikler sayesinde çevre sorunları azalır ve kirlilik görülmez. İnsanlar çevrelerini tanıyarak çevre dostu ürünler üretip ileri de olabilecek kirlenmelerinde önüne geçmişlerdir. Sanayi ürünlerinin yanı sıra çeşitli çevre dostu maddeden yapılan ürünler çevremizi daima korur.

Çevre dostu ürünler şunlardır;

Bisiklet

Elektrikli taşıtlar

Bulaşık makinesi

Ağaç ürünler

Doğal ürünler

Doğalgaz

Hayvansal ürünler

Az enerji harcayan aletler

Doğaya karışan malzemeler

Kimyasal karışımı olmayan malzemeler

Çamaşır makinesi

Kağıt torbalar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu