Okul

Peygamberlerin Günah İşlemekten Korunmuş Olmalarına Ne Denir

Tarih boyunca insanlar dini inançlar doğrultusunda yaşamlarını sürdürmüştür. İnsanlara dini konularda yön veren insanlar Peygamber kabul edilmiştir. Aradıkları çeşitli sorulara dinen cevap veren, Allah’ın emirlerini yerine getirenlerdir. İnsanların zihinlerinin gelişmesi tek tanrılı dine olan inançların artmasını sağlamıştır. Dinen insanların kötülük, aşırılık yapmaları yasaklanmış insanlardan beklenen erdemli, ahlaklı bireyler olarak ibadet etmeleridir. Çok tanrılı dinlerde tanrıların iyiliği temsil ettiği gibi kötülüğü temsil edenlerinde olduğudur.

Dinlerin tebliğ eden kişiler peygamberler, saf ruhlara sahip olan kişiler olarak bilinmektedir. Peygamberler ahlaki olarak, inançları, duruşları ve yapıları bakımından hizmet etmektedir. Peygamberler onlara verilen görevleri yerine getirirler, ahlaklı bir yaşam sürdürmeye çalışmış kimselerdir. İçlerindeki istek Allah tarafından kendilerine verilmiş değerlerdir. Günahtan tamamen uzak, Allah’ın buyruğuna göre yaşam sürdürürler.

Peygamberlerin günahsız olduklarını anlatmak için kullanılmış ifadedir. Allah, Peygamberlerin geçmiş gelecek günahlarını bağışlamıştır. Hiç bir hatasında günah aranmaz, Allah katında bağışlanmış kişilerdir. Onların kalpleri nurla yıkanmıştır. Özellikle onların verdiği bilgiler bir çok kişi tarafından benimsenir. Yaşadıkları ve yaşanmışlıkları anlatırlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu