Okul

Pinokyo Hikayesinin Özeti Kısa

Bir varış bir yokmuş çok eski zamanlarda Geppetto adında ihtiyar oyuncakçı yaşarmıştır. Tahtadan oyuncaklar yapıp satarak geçimini sağlarmış. Hiç çocuğu olmamış tek istediği bir çocuğunun olması. Ormana giderek çok güzel bir ağaç bulup bundan harika bir oyuncak yapacağım demiş. Ormandan aldığı kütükten pinokyoyu yaratmış. Sesler duyarken canlı olduğunun farkına bile değilmiş. Pinokyo şekillenmiş artık etrafı temizlerken “merhaba” sesini duymuş. Pinokyonun hareket ettiğini konuştuğunu duymuş. Onu görünce şaşırmış tam istediğim gibi çocuk demiş. Etten kemikten değil ama canlıydı artık sevebileceği bir çocuğu vardı. Adını pinokyo koymuş.

Pinokyonun okula gitmesi için Geppetto usta para vermiş. Okula giderken sokaklarda sirk gösterisinin orada merakla durmuş. İçeriye girmiş bakarken birden bire sahibi onu yakalamış. İpsiz hareket eden kuklayı gördüğüne çok sevinip üzerinden çok para kazanabileceğini düşünmüş. İyilik perisi pinokyonun yanına giderek seni buradan kurtaracağım ama babanın sözünden bir daha çıkma demiş.

Geppetto usta pinokyonun eve dönmemesi için çok endişelenmiş. Sokaklara çıkarak kendisini aramış. Sonra pinokyoyu bir kenarda bulmuş oğlum ben babanım demiş. Birbirlerini görünce çok sevinmişler. Pinokyo bir daha babasının sözünden çıkmamış. Asla babasına yalan söylememeyi öğrenmiş yalan söylerse burnunun uzayacağını bilirmiş.

97 Yorumlar

 1. ödevim geç kaldı ama olsun yinede yaptın çok sağalon 10 numara 5 🐱‍👤🐱‍👤🐱‍👤🐱‍💻🐱‍💻🐱‍💻 :D

 2. çok güzel olmuş ellerine sağlık odevimi yapabildim allah senden razı olsun çok teşekkür ederim

 3. bence çok güzel ama birçok sayfa oldu o yüzden biraz daha az yazılması gerekmektedir

 4. Benimde yarın ödevim vardı bu site sayesinde kolaylıkla ödevimi yapmayı
  Başardım çok çok teşekkür ederim

 5. çok güzel ödevimi iyi bitirdim öğretmenimde bana yüz verdi aferin bana

  sude nur kaskin
  3/A

 6. çok güzel bir hikaye kısa ama olsun ödevime yaradın teşşekürler
  seni çok seviyorum
  iyiki böyle bir hikaye var
  çünkü ödevime çok yaradın

 7. Saolun öğretmen bizden her hafta kitap özeti istiyordu ben pinokyo ve parmak çocuk’un özetini yazdım 😙 bu sitenin devamını dilerim helal 👏👏👏👌👌👌👍👍👍✌✌✌😉😉😉😀😀😀😁😁😁🐮🐮🐮🔝🔝🔝🔊🔊🔊

  1. bunu yüzünden başıma neler geldi ve sonunda buldum çok sağolun yamışsınız kısa olarak google transit ile çeviridm mucas gracias

 8. Çok teşekkür ederim.Öğretmenim ödev vermişti.Ödevimi bu site sayesinde yaptım.

 9. çok ama çok teşekkürler bende ödevimi yaptım çok çok saol varollun :D :D :D <3

   1. Tam bir sayfa tutuyor ben kendi yazıma göre söylüyorum herkesin yazısına göre değişir

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu