Okul

Pişmanlık İle İlgili Kompozisyon

İnsanlar hayatları boyunca mutlaka hatalar yaparlar önemli olan bunların sonuçlarının nasıl olacağıdır. Hatalar olur gerçeği bilseler dahi kabul ederek pişmanlıktan eser dahi görülmez. En çok kullandığımız kelimelerden olur “keşke” diyerek olayları ifade ederiz. Yapmış olduklarımızı hiç yapmamış gibi görürüz. Vicdan azabı çekilir bunlar kendimizle yüzleşmemiz gereken anlardan birisi olup baştan yaşamak istersin.

İnsanların başına gelebileceği en kötü anlardan birisi olup yaptıklarını bilmeleri gerekir. Geriye dönerek hatalarınızı telafi edip o “keşke” demeyi hiç istemezlerdi. Pişmanlığın olmasının nedenlerden biriside yaptıklarının doğru olmayı ani kararlar sonucunda olur. Yaptıklarının hesabını daha önceden düşünerek gelecekte karşılaşabilecekleri sorunları görmeleri gerekir.

Her pişmanlık insanlar için son olmadığı gibi kendilerini toparlamaları içinde bir fırsat olur. Hatalarından ders çıkartan birisi zeki olur ileriyi görerek aynı durumlardan uzak durur. Sizleri olgunlaştıranda aynı zamanda yaptığınız hatalar olacaktır hayatı tanıdığınız gibi pişman olacağınız şeylerden kendinizi geri çekebilir daha olgun bir yakınlık gösterebilirsinizde.

pişmanlık
pişmanlık

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu