Okul

Polis Haftası İle İlgili Yazı

Polis teşkilatı, toplum içinde düzeni ve huzuru sağlamak için görev alan kolluk kuvvetleridir. Emniyet mensubu olarak toplumda yaşayan bireylerin refahını sağlamak adına çalışmalar yapmaktadır. Polislerin çalışma saatleri günün 24 saati olup çalışmalar yürütülmektedir. Halkın güvenliğini ve emniyeti polis memurları tarafından sağlanarak şehirlerde güven içinde kalmamıza olanak sunuyor. Oluşabilecek toplumsal kuralların ihlalinde ilk müdahale polisler tarafından yapılarak adalet karşısında yargılanmalarına sebep olacaktır.

Polis teşkilatı tarihte 10 Nisan 1845 yılında kurularak hizmetlerine başlamıştır. Polis kavramı ilk defa o zaman kullanılarak toplum içinde düzeni sağlamakla görev almışlardır.

Toplumlarda ihtiyaçlar belirlenerek, insanların refahı sağlamak adına yardım ederler. Sorun ve problemlerin çözülmesinde ve toplumun düzeninde aktif olarak görevleri vardır. Yaptıkları görev gereğince gerektiğinde canı pahasına olarak düzeni sağlamaya çalışırlar. Canımızı ve malımızı korumak adına devletin emniyet organında görev yaparak hizmet vermektedir. Toplumda oluşabilecek her türlü olumsuzluğa karşı olarak resmi görev yürütmektedir.

Polislerimizin değerini ve varlıklarının bilincine daha yakından tanımak amaçlı her yıl 10 Nisan’da polisler haftası kutlanmaktadır. Onların varlığı bizim güvenliğimiz olarak refah hayatta yaşayabiliyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu