Okul

Proje Ödevi Nasıl Hazırlanır

Proje ödevi hazırlanırken bazı hususlara dikkat etmek ödevin amacına ulaşmasına ve iyi not almanıza doğrudan etki edecektir. Proje ödevleri hazırlanırken baştan savma olmamasına dikkat edilmeli. Ödevi inceleyecek kişiye konuyla ilgili detayları, proje detayında net bir şekilde işlenmelidir.

Proje Ödevinde İlk Adımlar
Proje ödevini hazırlarken ilk yapılması gereken projenin konusuna karar verilmesidir. Konu ne olursa olsun kesinlikle ön bir araştırma yapılmalıdır. Seçilen konuyu sınırlarıyla belirlemelisiniz ki geniş çaplı konularda sıkıntı yaşamayın. Konu dağıldıkça sunumun daha zor hale geleceğini unutmamalısınız. Konu belirlendikten araştırma aşamasında internet kullanılacaksa doğru kelimeler tercih edilmelidir. Arama motorları yanlış aramalar sonucunda istenen sonucu vermeyebilir. Bu noktadan sonra proje için hangi zaman dilimleri içinde çalışma yapacağınızı, hangi dili kullanacağınızı ve projenin uygulama gerektirip gerektirmediğine karar vermelisiniz.

Ön Çalışma Nasıl Yapılır?
Tüm ilk adımları tamamladıktan sonra ön çalışma gerekli olacaktır. Araştırılacak konunun alt başlıklarını tespit etmek gerekecektir. Bu şekilde hazırlanırsa sunum daha kolay olacaktır. Araştırma yapılacak kaynakları belirlemeli, bilgilerin doğruluğunu teyit etmelisiniz. Çünkü proje sonunda kaynakça kısmında tüm detayları belirtmeniz gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu