Okul

Ramazan Ayı İle İlgili Sorular ve Cevapları

Ramazan ayı, Müslümanlara oruç tutmaları farz kılınan aydır. Kuranı Kerim’in indirilmeye başladığı ay olarak kabul edilir. Oruç tutarak ibadet edilmiş sayılmaktadır. İslami olarak önemli yere sahip olan bu ayda tüm Müslümanlar gün doğumundan önce gün batımına kadar yemeden içmeden uzak durur. Bedenlerini ve nefislerini terbiye ederek daha sağlıklı yaşama geçiş yapabilirler. Ramazan ayı on bir ayıl sultanı kabul edilmektedir.

Ramazan ayında oruç tutmak farz mıdır vacip midir?

Ramazan ayında tutulan oruç farz olarak yapılan ibadettir.

Ramazan ayında ne olmuştur?

Ramazan ayında İslam dininin kutsal kitabı Kuranı Kerim indirilmeye başlanmıştır. Ramazan ayının içerisinde Kadir Gecesi bulunur.

Ramazan ayında ne yapılır?

Ramazan ayında Allaha ibadetimizi yerine getirmek için oruç tutarız. Tutulan oruç Allah rızası için olmaktadır. Sosyal ve yardımlaşma alanında insanlara yardımcı olur yol gösteririz.

Oruç nasıl tutulur?

Oruç imsak vaktinden akşam ezanına kadar süreyi içerisinde barındırır. Yemeden ve içmeden kesilerek insan nefsini arzularından arındırarak ibadetini yerine getirir.

Ramazan bayramında ne yapılır?

Ramazan ayının bitmesi Müslüman halk kutlamalar yapar. Akraba ziyaretleri, komşu ziyaretleri, hasta ziyaretleri yapılarak bayramlaşılır. Küs olanlar barıştırılarak gönüller alınır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu