Okul

Taşıma Su İle Değirmen Dönmez Kompozisyon

İnsanlar kendi sahip oldukları yetenek, bilgi ve azmine güvenmesi gerekir. Değirmenin dönmesi için nasıl taşıma suyla olmayacağı gibi belli bir bilginin olup devamlılığı sağlanması gerekir. Belli bir yere kadar işiniz devam etse dahi ileride karşılaşabileceğiniz sorunların haddi hesabı olmayacaktır.

Bakmakta sorumlu olduğunuz bir aileniz olduğunu düşündüğümüzde devamlı bir işe ihtiyacınız var oda yetenekleriniz ile olmalıdır. Belli bir yere kadar ailenizin ihtiyacını oradan buradan karşılayabilirsiniz ama ileride bunlarda olmayacaktır. Sınırlı olmasından dolayı kendi ayaklarınızın üstünde durmanız gereklidir. Kendimiz için düzenli bir iş ve hayat kurarak devamlılığını sağlayabiliriz. Hazıra konma eğilimi hayatımızı doğrudan etkileyebilir. Başkasından görerek bir yere kadar işimizi devam ettirebiliriz, ne zamanki o olmadığı zamanda taşıma suyla değirmen dönmeyeceğini anlamış oluruz.

İnsanlar kendi beceri ve yetenekleri ile devamlılık sağlayacak iş bularak ilerlemelidir. Kazancının ve başarısını ilerleterek büyütmelidir. Başkasının yaptıklarını kopyalayarak bir yerlere gelinebilir ama sonu da olmaktadır. Vereceğimiz kararlar bize yardımcı ve yol gösterici olması gerekli görülür.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu