Okul

Robin Hood Kitabının Özeti Kısa

Herkesin okuması gereken kitaplardan birisi Robin Hood olmaktadır. Efsanevi kitap her dile çevrilerek yayına sunulmuştur. Ana düşüncesi haksızlığa karşı mücadele etmek ve zenginden alıp fakire vermektedir. Kitabı okumayanlar için sürükleyici romanın özetini çıkartabiliriz.

Robin Hood, henüz 18 yaşında sağlıklı ve güçlü bir genç delikanlıdır. Nottingham Şerifi tarafından düzenlenen okçuluk yarışmasına katılmak için ormandan geçer. Kendisine laf atılıp hakaret edilmesi sonucunda kargaşa çıkar ve ormancıyı okla öldürmek zorunda kalır. Ormancı yaralanır ve bir süre sonra ölür.

Ormancı meğerse Nottingham Şerifi’nin yakın akrabası olmaktadır. Bunun üzerine özel bir ekip kurarak Robin Hood’u yakalamak ister. Akrabasının intikamını ve iki yüz pound ödülü almak için seferber olur. Robin Hood ormanlarda saklanır ve gizlenir. Kendisi gibi haksızlığa uğrayan kanun kaçakları ile bir araya gelerek yüzlerce kişi haline gelirler. Artık haksızlığa sebep olan zenginleri soyarak fakirlere dağıtmaktadır. Toplum içindeki adaletsizliği kaldırmak adına devamlı mücadele ederler. Asla bir insana zarar vermedikleri gibi insanlık için hareket ederler. Robin Hood toplumda duyulmaya başlanır ve yaptıkları konuşulur. Ormanın içinde yaşamlarına devam ederler.

65 Yorumlar

    1. Çok güzelmiş türkçeciden kurtuldum ama internetten baktımı anladı ve kızdı;-) ;-) :-) :-D

      1. Kitabın özetini aynı şekilde geçirmeyi hocamız anlar biraz kendi yorumunuzu katın öyle anlamio

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu