Okul

Rüzgar Eken Fırtına Biçer Kompozisyon

İnsanların bugün yaptıklarını yarın fazlası ile geri alacaklarını anlatmaktadır. Siz bugün ne yaptıysanız yarın aynı şekilde fazlasıyla geri dönecektir.

Yaygın atasözlerimizden birisi olan Rüzgar Eken Fırtına Biçer günlük hayatımızda en çok kullanılan sözlerden olmaktadır. İnsanların başına gelen olaylar çevresine atalarımız tarafından söylenmiş doğru bir cümledir.

İnsanlar birbirleri ile birlikte devamlı olarak görüşmelerde diyaloglar içersinde olmaktadır. Sonuçları iyi ve kötü olarak sonuçlanabilir. Hayatımızda ne yaparsak onun karşılığını almaktayız. Birisine yardım edersek bir zaman sonra yardım bize geri dönerek zor durumdayken kurtulmamızı sağlayacaktır. hayatımız boyunca yaptıklarımızı her daim bilmeliyiz. Aklımızdan çıkartmamamız gereke davranışlardan olmaktadır.

Sıkıntıda olan birisine bugün yardım edersek bu iyilik yerine geçer. Kişi sıkıntısından kurtulur bize minnet borcu bulunur. Bir gün başımız sıkıntıya girse ilk olarak yardımımıza yetişecek insan olacaktır. Eğer bugün kötülük yaparsak yarın karşımıza aynı şekilde çıkacaktır. Yaptıklarınızın karşılığını ilerleyen zamanlarda daha büyük olarak alırsınız iyiliğe karşılık iyilik olurken kötülüğe karşılıkta kötülüktür.

İyilik yapmak değerli ve kutsal davranışlardan birisi olmaktadır. İnsanlar iyilik yaptığı zaman bir şey eksilmediği gibi yükselmektedir. Karşımızdakilere karşı yapacaklarınız her davranış inanın geri dönerek siz bulacaktır. Bugün olmasa yardın geri dönen olduğundan dolayı Rüzgar Eken Fırtına Biçer demişlerdir.

rüzgar eken fırtına biçer

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu