Okul

Sabır ile İlgili Kompozisyon

Sabırlı olmak insanın sahip olabileceği en büyük erdemdir. Zorluklarla karşı karşıya kalma durumlarımızda bizim kurtuluşumuz sabrımız olacaktır. Kendimizi bilirsek eğer hesabımızda kitabımızda doğru olur. İnsan sabrederek sonuçlara ulaşır. Sabır bize azim ve doğru yolu gösteren olacaktır.

Sabırsız davranarak düşünmeden ani kararlar vermek kaybetmelerine sebep olabilir. Sabırlı olmak insanlara değer katar. Başımıza bir olay geldiğinde mutlaka beklemeli düşünüp taşınmalıyız. Ani kararların zarar verdiğini de bilmeliyiz ki hatalar yapmayalım. Olayların nasıl sonuçlanacağını bilmeden öfke ile hareket etmek kendimize olan en büyük zararı vermemizdir. Biz kendimize dikkat edersek bunların oluşumunu engelleriz. Kendimiz ve çevremizdekiler için en doğru karar bu sayede alınmış olunur. Sabrederken çözümün bize geleceğini bilmemiz gerekir. Beklemeden hareket eden insanlar güzel bitecek olayların dahi kötü sonuçlanmasına neden olabilir.

Öfke ile kalkan zararla oturur, keskin sirke küpüne zarar diye söz vardır. Biz iyisini kötüsünü bilirsek eğer nelere dikkat edeceğimizi de biliriz. Bilmek hataların önüne geçmek bunları önlemektir. Her zaman soğuk kanlığımızı korumalı sabırlı davranarak olayların çözümüne gidilmesi gerekir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu