Okul

Sabreden Derviş Muradına Ermiş İle İlgili Kompozisyon

Sabır erdemlik olduğu gibi insanın ne kadar güçlü olduğunu göstermektedir. Sabır ile ilgili söylenen önemli atasözlerimizden birisi olmaktadır. Sabreden Derviş Muradına Ermiş diyerek bizlere olayların durulması ve beklenmesini istemektedir.

Sabreden kişiler sonunda istediklerine kavuştuklarını anlatmaktadır. Azim ile birlikte kararlı olan birisi zamanla birlikte pes etmediğinden dolayı beklediği kendisine gelecektir. Sabır ederek beklenmeli ulaşılmayacak hiç bir şey olmadığını bilmelisiniz. İnsanlar istediklerini her zaman sabrederek kavuşacaklardır.

Sabır zamanla birlikte yaşadığınız zorlukların yıpranmasını geçirmenizi sağlamaktadır. Hayat bize getireceği zorlukların aşılması gerekmektedir. İnsanlar gelişimlerini doğru bir şekilde tamamlamaları gereklidir. Yapmak istediklerimiz veya hedeflerimizin ulaşılması için mutlaka sabrımızı göstermemiz gerekir. Sevgimizde dahi bize sabır gereklidir beklemeden ulaşılmış olanların değeri o kadar olmayacaktır. Hayatımızda imkanımız yoksa onlara kavuşmamızı sağlayan yollardan birisi olmaktadır.

Sabırsız insanlar hayatlarında başarıları elde ederken zorluklar sıkıntılar yaşamaktadır. Sıkılıp o işi bırakanlar ise başarısızlıklarını görmektedir. Atalarımız bu durumun farkında olup bizlere ders verici o sözü söylemişlerdir. Sabreden Derviş Muradına Ermiş diyerek sabırla birlikte istedikleriniz olacağına belirtmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu