Okul

Sağlam Kafa Sağlam Vücutta Bulunur Atasözünün Anlamı

Kendini kötü alışkanlıklardan koruyan insan akıllı insandır. Spor gibi güzel alışkanlıklara sahip olan insan boş zamanlarını faydaları işlerle değerlendirir. Spor yapan insan bedenen sağlıklı olur, akıl olarakta sağlıklı işler yapar. Gençliğini güzel işlerle harcayan insan kendisine de faydalı olur. Spor ruhu ve bedenin sağlıklı kalmasını sağlar. Özgüveni arttırarak kendimizi iyi hissederiz.

Güzel geleceğe sahip olmak insan sağlığına dikkat etmeli, sağlıklı kalmak için beslenmemize ve sporumuzu yapmalıyız. Vücudumuzu dinç tutabilmek için günlük bir saat spor yapabiliriz. Kendi sağlığımıza ayıracağımız vakit ile özgüvenimiz artar, odaklanma sorunumuz ortadan kalkar, sosyal biri oluruz. Hem akıl hem beden sağlığımızı böylece korumuş oluruz. Atalarımızın söylediği gibi “sağlam kafa sağlam vücutta bulunur” sözünde her şeyi anlatmakta. Sağlıklı kalabilmek için beden ve ruhumuzu dinç tutarak direncini arttırmalıyız.

Başarıdan başarıya koşan insan bedenen ve ruhen sağlıklıdır. Günlük sporunu yaparak devamlı dinç kalması mümkündür. Akıllı, mantıklı düşünen biri spora önem verir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu