Okul

Sağlık Alanınında Çalışan Sivil Toplum Örgütleri Nelerdir

Sağlık alanında hizmet veren sivil toplum kuruluşları insanların desteği ve kendi imkanları ile hala ayakta durmaktadır. Yardımsever insanların daima desteklediği bugün sağlıklı olmalarına rağmen yarın onlardan yardım isteyeceklerinin bilincinde olmaktadır.

Lösemili Çocuklar Vakfı; isminden olduğu gibi hangi alanda hizmet verdiğini biliyoruz. Bu hastalığa yakalanan çocuklar için sağlık ve eğitim alanında hizmetlerini karşılanması için kuruldu.

Türk Kalp Vakfı; kalp alanında çalışma yapan sivil sağlık kuruşlarından birisi olmaktadır.

Türk Böbrek Vakfı; böbrek alanında toplumu bilinçlendirici konferans ve eğitimler vermektedir. Sağlıklı olmanın ve kendimizi hastalıklardan nasıl koruyacağız.

Kızılay; en büyük kuruluşlardan birisi olmaktadır. İsmini Mustafa Kemal Atatürk tarafından aldı din ırk cinsiyet gözetmeden her insana yardım etmektedir. Zor durumda olan ailelere erzak yardımı verilirken doğal felaketler olan yerlere de temel ihtiyaçlarını karşılamak üzere hizmet vermektedir.

Yeşilay; alkol ve sigara gibi kötü maddelerin bağımlılığından insanları uzak tutmak için çalışma yapan kuruluştur. Konferans ve eğitimler ile birlikte insanları bilinçlendiriyor.

Türk Diyabet Vakfı; şeker hastalarına yardım etmek için kurulup tedavi ve tedavisinden sorumlu olan hizmet veren sağlık personeline eğitim vermekle sorumludur. Maddi sorun yaşayan insanlara gerekli sağlık hizmetlerinin karşılanması için ücretsiz tedavi imkanı sunuyor.

Sigarayla Savaşanlar Derneği; sigara günümüzün önemli sağlık sorunları arasına giriyor her gün milyonlarca insan sigara yüzünden risk altında oluyor. Sigara ile mücadele eden toplumu bilinçlendiren kuruluşlardan olmaktadır.

Fiziksel Engelliler Vakfı (Fev); engellilerin toplum içerisinde yaşadıkları sorunları çözmeleri konusunda yardımcı olup onların sağlık alanında gerekli ihtiyaçlarını hazırlamak amaçlı kurulu sivil toplum örgütüdür.

2 Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu