Okul

Sağlık İle İlgili Deneme

İnsan sağlığı her şeyden önce gelmektedir. Paralı veya parasız olmasından önce kişiler insan muamelesi gördükleri zaman büyük değere sahip olurlar. Sağlık para ile değer biçilmediği gibi ne yazık ki günümüzde işler farklı yürümektedir. Zengin kesimi sağlık alanından sonuna kadar faydalanıp bir yaşam sürdürürken fakir kesim ise kendisini ölümü beklediği görülüyor. Her insanın en temel hakkı sağlıktır nasıl sağlık ihtiyaçları devletten gideriliyorsa nasıl devlet halk ise o zaman ücretsiz olması gerekir.

Sağlıklı olmak her kişiyi ilgilendirir beslenme sorunlarının devamında gelir. Bağışıklık sisteminin zayıflaması hastalıkları beraberinde getiriyor kaliteli güzel bir yaşam için mutlaka düzenli beslenmeye önem verilmeli. Fazla yememek sizleri koruyacak noktalardan birisidir beslenmenizi doktor önerisi ile birlikte yapabilirsiniz.

Devamlı olarak aynı besinleri değil farklı yiyeceklerden az miktarda alarak vücudunuzun ihtiyacı olan mineralleri sağlamış olursunuz. Çeşitlere önem verin sebze, meyve, balık, tavuk, et gibi ürünlerden az miktarda tüketmeniz gerekir. Sevmediğiniz yiyecekler dahi olsa çok az miktarda tüketilmesi sağlığınızı koruyacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu