Okul

Sağlık ve Çevre Denildiğinde Aklınıza Gelenleri Yazınız

Sağlıklı bir yaşamın sırrı çevremizde saklıdır. Temiz bir çevrede hastalık olmayacağı gibi kendimiz, çocuklarımız sağlık içinde yaşarlar. Hastalanmalarını gerektirecek bir şey olmaması sağlıklı yaşamlarını gösterir. Çevre temizliğine karşı duyarlı hareket ederek bilinçli vatandaş olabiliriz. Temizliğin önemi her şeyden önce gelmektedir. Yemek yemeden önce nasıl elimizi yıkıyorsak çevremizi de aynı şekilde temiz tutmalıyız.

İnsanlar temiz çevrede yaşayabilir. Kirli bir ortamda durdukça hasta olurlar hastalanarak ölümlere sebep olur. Çevre kirliliği zaman içerisinde salgın hastalıkların ortaya çıkmasına dahi sebep olabilir. İçinde bulundukları ortamın temizliği insana huzur, refah, ruhsal olarak rahatlama verir. Atalarımız temizliğe dair “aslan yattığı yerden belli olur” diyerek temizliğin ne denli önemli olduğunu ifade etmiştir. Sağlık dediğimizde temizlik aklımıza geliyorsa çevremizde bunlardan biri olarak karşımıza çıkmaktadır. Sağlıklı yaşamın getireceği rahatlık sayesinde daha mutlu hissederiz.

Temiz yerde yaşamak bizi hastalıklardan koruyacağı gibi yaşadığımız yerin değerini arttırır. Kimse çevresinin kirli olduğu yerde yaşamayı kabullenmez. Çevre temizliğinde biz yaşayanlar olarak çevremize sahip çıkmalı, kirliliğin önüne geçmemiz gerekir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu