Okul

Su Vakfının Etkinlik Alanı ve Yaptığı Çalışmalar

Vakıflar ülkemizde insanları bilinçlendirmek, yardım etmek, onlara gelecek hazırlayarak çeşitli hizmetler sunmaktadır. Su vakfı diğer vakıflara göre etkinlik ve çalışma alanları farklıdır. Suyun önemini insanlara aşılayarak gelecekte su sıkıntısı yaşamamamız için mücadele etmektedir.

Su vakfının en temel amacı suyun önemi konusunda insanları bilinçlendirmek. Suyun önemi ile sahip olduklarımız kaynakları tasarruflu kullanılmasını sağlamak. Temiz su kaynaklarının insanlık için ne kadar önemli olduğunu bilmek gereklidir. Günümüzde 900 kadar çeşme adı ve ne zaman yapıldığı tespit edilerek suyun önemi gösterilmiştir. Su kullanımı amaçları doğrultusunda değiştirilmeli. Örneğin içme suyu ve bahçe sulama suyunun ana şebekeden temiz su olarak gelmemesi gerekir.

Su vakfı aktif olarak projelerde yer almakta. Mavi Damla, adındaki projesinde suyun korunması, devamlılığı kitapçıklar ve broşürler halinde ilkokul ve ortaokullara dağıtılmakta. Bilinçli neslin yetişmesi gelecekte su tasarrufu konusunda hazırlıklı olmalarını sağlar. Temiz su kaynakları milli servetimiz olmasından dolayı sahip çıkılmalıdır. Barajlardaki su oranına dikkat çeken vakıf tasarruflu kullanılmadığı zaman susuzluk sorunu ile karşılaşabileceğimizi vurgulamaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu