Okul

Sağlık ve Temizlik İle İlgili Yazı

Sağlık ve temizlik birbirlerini tamamlayan bir bütünün iki parçasıdır. Sağlıklı olmak için temiz olmakta gerekir. Sağlık temizlik üzerine kuruludur, insan sağlığı vücut fonksiyonlarının doğru çalışması sayesinde devam eder. Dengenin korunarak olası hastalıklara karşı önlenmesi gerekmektedir. Sağlıklı olmak için gerekli olan temizliğin korunmuş olmasıdır.

Temiz olunduğu takdirde dışarıdan gelebilecek mikroplara karşı korunmuş olacağımızdır. İnsanın kendini koruması için temiz olmalıdır. Temizlik bir kültürdür, geçmişten günümüze gelebilecek değerlerdir. Kirli adamın mikrop kaparak hastalanması kaçınılmaz olur. Kirliliğin ve pisliğin içinde olanlar daha çabuk hastalanır. Zaman içinde hastalıklar çaresi olmayan hale gelerek ölümcül olabilmektedir.

İnsanlar ilk önce kendi kişisel bakımını doğru şekilde yapmalı. Ardından giydiği elbiselere dikkat etmeli, temiz giyim hastalıklardan koruyarak kişinin kendine öz güvenini arttırır. Özellikle insan kalabalık alanlarda temiz olmalıdır. Etrafın daha kirli olacağından dolayı dikkatli olunması gerektiğidir. Ayrıca salgın ve bulaşıcı hastalıkların en yaygın olduğu yerdir. Bu nedenle birbirini takip eden kısır döngüden korunmak için temizlenmelidir.

Sağlıklı olmanın en başlıca şartı temiz olmaktan geçer. Temizlik aşırıya giden bir ölçüde yaşamak zorunda kalabiliriz. Günlük temizliğimizi yapmalı, dışarıdan geldiğimizde temizliğimize de dikkat etmeliyiz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu