Teknoloji

Samsung Cep Telefonu Reset Format Nasıl Atılır

Samsung cep telefonu kullanıcılarından birisiyseniz eğer makalemiz sizler için olduğunu anlayacaksınız. Akıllı telefonlar günümüzün önemli teknoloji aletlerinden birisi olmaktadır. Teknik olarak sorun yaşanabilir bazen yüklediğiniz uygulamalar telefonunuzun kilitlenmesine kullanılamaz hale getirmesine sebep olmaktadır. Format atma ve resetleme işlemi buraya devreye giriyor telefonunuzda yapacağınız format işlemi ile eski haline döndürebilirsiniz.

Samsung Cep Telefonu Format Atma

1. Yöntem
Kolay kısa yollardan birisi telefonunuz açık durumdayken *2767*3855$ tuşlarına basmanız yeterli olacaktır. Ekranınızda yabancı dilde yazılar gelip bir kaç saniye içersinde format işlemi başlatılır. Kapanıp açılacak olan cep telefonunuzun kullanımına yönelik fabrika ayarlarıda eski haline dönecektir dilini ve ayarlarını tekrar ayarlamanız gerekecektir.

2. Yöntem
Telefonunuz açılmıyorsa kapalı durumdayken format atma yöntemini anlatacaz. Kapalı olan Samsung telefonunun ortadaki menü tuşuna basılı tutarak açma tuşuna bastığınızda wipe data seçenekleri karşınıza gelecek. Factory reset olanı seçip reboow now işaretleyip format işlemini başlatabilirsiniz.

İki yöntemde başarısız olursa servise götürerek baktırabilirsiniz içindeki parçalardan sorun yaşanacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu