Okul

Sanat Sevgisi İle İlgili Kompozisyon

Resim, söz, sözcükler bir sanatın eseridir. Düşünceleri anlatmanın en güzel yolu onları dışa vurmaktan geçer. Duygu ve düşünceleri en güzel şekilde sanatla aktarılarak diğer insanlarla paylaşılabilir. Evrensel dil olduğu gibi insanların aynı dilden konuşmasını sağlamaktadır.

Sanat sevgisi olan insan yeni eserler ortaya çıkartır. Tuvali eline aldığında bir resim, şiir yazar duygularını düşüncelerini dile getirir. Karamsarlıktan çıkarak bambaşka bir dünyaya adım atarız. Duygularımız düşüncelerimiz eserlerde olması sanatın göstergesidir. Sanat hem insanlara hem de insanların getirdiği eserlerden oluşur. Sanat aynı zamanda örfünü adetini gelenek ve göreneklerini göstermektedir. İnsanlık içinde toplum içinde bir haylice önemlidir.

Atatürk sanata değer veren liderdir. Sanatsal alanda söylediği sözlerle Türk gencinin sanata önem vermesini istemiştir. “Sanatsız kalan bir millet hayat damarlarından birisi kopmuş demektir.” sözü ile ifade de bulunmuştur. Atatürk’ün burada sanatın önemini anlattığını görebiliriz. Sanatsal olarak unsurlar insanları ayakta tutarak başka noktalara taşımıştır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu