Okul

Savaş ve Barış ile İlgili Kompozisyon

Savaşın varlığı dünya üzerinde yaşayan bütün canlıların hayatını tehdit etmektedir. Birinci temel sebebi sömürgecilik ve ülke güvenliği olmaktadır. Dünyadaki kaynaklar azalması ile birlikte savaşlar için sebepler ortaya çıkıyor. Barış sağlanması o ülkenin sömürgeyi kabul etmesi veya teslim olmasıdır. Savaşın olmadığı yerde barış olmaz. İnsanlar yaşadığı yaşamın rahatlığı ile birlikte suç işlemeye daha çok teşvik edilmiş oluyor.

Dünyada en içten bir şekilde dilenen barış olmasına rağmen kötüsü ise savaş olmaktadır. İç ve dış savaş olarak bunlar değişiklik gösterir ikisi de birbirinden kötü durum olmaktadır. Barış bir tarafın isteklerinin kabul edilmesi veya boyun eğilmesi durumunda kabul görmektedir. Savaş ülkeler için en büyük zararı can ve mal kaybı olarak sonuçlanmasıdır.

Anlaşmazlıklar olduğu durumlarda görüşmeler yapılarak veya dünya devletlerinin aracılık yapılmasını istenmesi en doğrusu olacaktır. Kendi diktatörlük gibi bir tavır ile birlikte çözüm aranmayacağı gibi zarar verecektir. Halkını düşünmediği gibi sahip oldukları sadece kendisine ait olmasını düşünmek günümüzde yeri olmadığı görülmüştür.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu