Okul

Savaşlar Yapıcı mıdır Yıkıcı mıdır

21. yüzyılın en büyük sorunu savaşlardır. İnsanlar daha çoğuna sahip olmak için yüzyıllar boyunca birbirleri ile savaşmışlardır. Çok sayıda insan yaşamını kaybederken bir taraf savaşın kaybedeni oluyor. Yaşamını kaybeden insanlarla beraber geriye yıkıntı kalmaktadır. Yıllar boyunca savaşın izlerini temizlemek için uğraşan bir millet haline geliyor. Savaşlar insanlara maddi ve manevi zararlar vererek kayıplar yaşamasına sebep olmaktadır. Bunun yanı sıra bölgede açlık, susuzluk, barınma, giyinme gibi benzeri ihtiyaçlar karşılanmaz hale gelir.

Kimi milletler başka milletlere kendi düşüncelerini kabul ettirmek ve refah düzeyinde yaşamlarını sürdürmek için savaş başlatırlar. Başka ülkelerin sahip olduğu zenginlikleri kendi kontrolüne alarak kendi çıkarlarınca hareket ederler. Bugün işgal edilen ülkelerin petrolleri devletler tarafından alınmaktadır. Çok sayıda masum insanın hayatını kaybetmesi geride sadece savaş alanı bırakır. Milyonlarca masum insan ülkelerinden, evlerinden, sevdiklerinden kaçmak zorunda kalırlar. Savaşın en büyük zararını masum insanlar görür. Hiç beklenmedik bir zamanda annesiz ve babasız kalan insanların gelecekleri oldukça tehlikelidir.

Savaş insanların tüylerini diken diken edecek unsurdur. Her zaman insanın kendisini kötü hissetmesine neden olur. Savaş yerine barışın tercih edilmesi topluluklara huzur ve mutluluk getirmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu