Okul

Dedeme ve Nineme Mektup Örnekleri

Mektuplar, duygu ve düşüncelerimizi en güzel şekilde kaleme alarak yazı haline getirmemizle oluşur. Sevdiğimiz insanlara, kişilere, bilgi amaçlı kullanabiliriz. Günümüzde mektup pek fazla kullanılmasa dahi sevdiklerimize onları hatırladığımızı gösterebileceğimiz şeyler yapabiliriz. Mektup yazmakta en anlamlı ve değerli aktivitelerden biri olacaktır. Dedelerimiz ve ninelerimiz her zaman hatırlanmak ister, bize onlar için sevgi dolu mektup yazalım.

Sevgili dedeciğim;

Öncelikle seninle tanışmak daha nasip olmadı ama seni tanımayı sabırsızlıkla bekliyorum. Özlemim oldukça fazla, herkes dedesiyle birlikte zaman geçirirken seni düşünüyorum. Acaba benim dedem nasıl biri, onunla birlikte parka gidebilecek miyiz diye. Hani derler ya torun evlattan daha tatlıdır, işte beni çok seveceğin günü bekliyorum. Beni sevginle şımartacağın, annemin ve babamın yanında rahatlıkla yaramazlık yapacağım o günleri bekliyorum. Torum baldan tatlıdır diye boşuna dememişler, bende senin o tatlı torununum. Uzaktan da olsa bana destek olduğunu biliyorum, seninle mutlu ve keyifli olduğumu bilmeni isterim. Her zaman duam seninle birlikte, seninle tanışacağım günü sabırsızlıkla bekliyorum.

Sevgili nineciğim;

Sen benim annemin annesisin, seninle birlikte huzur ve refah bulmaktayım. Beni ellerinde büyüttün, annem işe gittiğinde sen bana annelik yaptın. Beni annemden daha çok sevdiğini her zaman gösterdin. Annem bile yanındayken seni benden kıskanırdı. Öyle severdin ki canın gibi çok. Boşuna dememişler torun baldan tatlıdır. Nineciğim hani bahçedeki ağaca zarar verdiğimde bana bir şey olup olmadığını sormuştun, o gün annem öyle şaşırmıştı ki. Hiç kimseye dokundurtmadığın o ağaca bir şey yapmama rağmen sesini çıkarmamıştın. İyi ki varsın, seninle çok ama çok mutluyum nineciğim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu