Okul

Savaşların İnsanlar Üzerindeki Olumsuz Etkileri

Savaşların yaşanması bölgede yaşayan toplumların hayatının parçası olarak üzerlerinde etki yaratır. İnsanlar savaş alanlarından kaçarak evlerini, yurtlarını, her şeyini geride bırakarak yeni bir yaşama doğru ilerlerler. Savaşlardan dolayı insanlar sevdiklerini kaybederler. Onlar içinde büyük bir yara oluşarak etkiler. Savaştan sonra yaşamları psikolojik olarak yıkım içinde olacaktır.

İnsanlar kaçtıkları savaşlardan dolayı psikolojik sorunları için tedavi görmeleri gerekiyor. Devletlerin ve iç sorunlardan dolayı çıkan savaşlar yaşamları olumsuz şekilde etkiliyor. Acı ve ölüm korkusu içine yaşamaları onların değersiz olmalarını düşündürmektedir. Savaştan kaçan insanlar için yaşam zorlu ve sıkıntılıdır. Savaş psikolojik olarak insanları etkileyebilir. Yaşamsal ve çevresel olarak güvenli ortamların bulunmaması görülür. Savaşların olmaması için önde gelen insanlar en olumsuz şekilde etki yaratıyor.

Savaş insanların içine nefret doldurur. Gelişimini tamamlayan insanlar için her zaman geçmişleri olumsuzlukları ile dolu olur. Yaşadıkları bir gün ortaya çıkması engellenemez öldü. Yıkıcılık her geçen gün büyüyerek ırkçılık gibi kavramlar yaratılmaktadır.

Suçlu yada suçsuz bir çok insan savaşların arasında kalarak hayatlarını kaybeder. Ölmeseler bile geride kalanlar yaralı veya sakat olarak yaşamlarını sürdürür. Güç olma yolunda ilerleyen insanlar için büyük tehlikeler arz etmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu