Savaşta Cesaret Neden Önemlidir

Cesaretin Önemi Nedir, Savaşta Cesaret Nedir, Cesaretin Önemi Kısaca

Cesaret savaş zamanlarında kahramanlık, yiğitlik, mertlik ve dayanıklılığı hissedip korku acı risk gibi belirsiz duygu kapılmayıp zorluklara karşı mücadele edip yüzleşmektedir. Büyük zorluklar dahi olsa hiçbir zaman yılmayıp mücadelesini sürdürmesinin simgesidir.

Savaş zamanlarında Mustafa Kemal Atatürk’ün cesaretle ilgili sözleri her zaman gurur verici olmuştur.

“Size ben taarruz emretmiyorum Ölmeyi buyuruyorum Biz ölünceye değin geçecek zaman aşamasında, yerimizi başka güçler ve komutanlar alabilir” sözü ile askerlere ölümü emretmiştir. Bu noktada askerler savaşarak cesaretin yüzünü göstermişlerdir. Taarruzda gidecekleri yol ölüm dahi olsa bu yoldan dönmeyeceklerini göstererek kahraman askerlerimiz cesaret simgesi olmuşlardır. Geçmişten günümüze kadar anlatılan efsanelerde Türk askerleri her savaşta cesaretlerini göstermiştir.

cesaret
cesaret

20 YORUMLAR

  1. emir bişey diycem savaşta silah önemli olsa biz kazanamazdık,onların bir sürü askeri bizim 2 katımız kadarda mermileri vardı. şuan belkide Amerikanın kontrol ettiği bir yorum yazacaktın

  2. Arkadaşlar Bence Cesaret Önemlidir 1 Türk Askeri Bile Cesur Olursa O Düşmanı Yenebilir Fakat,silah Zaten Cesaretin içindedir.İnsan Vatanını Kurtarmak İçin Cesur Olmalıdır. Yani Silahı Secenler Korkak Olur Zaten silahı Seçipte savaşa Katılan Savaşa Girmesi Yanlış Olur

  3. Bence savaşta cesarette önemlidir silahta. Çünkü cesaretin olup silahın olmazsa ne yapacak. Eğer silahı olup ta cesareti olmazsa o zaman silahı dahi tutamaz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz