Okul

Saygı ve Sevgi İle İlgili Kompozisyon

Saygı ve Sevgi Kompozisyon, Saygı İle İlgili Kompozisyon manevi değerlerin en büyüğü olup kültürümüzün en derinlerinden gelen hislerdir sevgi ve saygı varlıkları ile birlikte bizim kişiliğimizi gösterirler.

Sevgi gösteren bir insan çiçek gibi olmaktadır. Büyüyen bir çiçek olduğu gibi saygı ile birlikte toprağı ıslanır ve yeşermektedir. Sorumluluk sahibi insanlar ile birlikte duygulara sahip olabilirler. Kişiler manevi değeri büyük olan iki duygunun etkisi altında hareket ederler. Birbirleri ile dayanışmanın en temel kaynağı saygı ve sevgi olmaktadır.

Saygılı insanlar çevresindeki kırmaktan çekinirler zamanla bu düşünceler sevgiye dönüşerek bağlılık oluşturur. Söyleyecekleri sözlere her daim dikkat ederek cömert olarak yardımcı olunur. Aklı başında bir insan toplum içersinde saygıyı her daim kazanır. İnsanlara ne yapacaklarını gösteriniz onların saygınsını kazanın, sevgi kazanmak için onların gönlüne hitap etmeniz gereklidir.

Sevgi ve saygıyı kazanan birisi toplum içersinde kahraman olarak görülür. Çevresi daima kalabalık olup onlara destek çıkanlar görülür. Saygılı insanlar birbirlerine saygısını göstermektedir.

saygı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu