Okul

Şehit Annelerine Mektup Örnekleri

Sevgili büyüğüm,

Gözünden sakındığın evladını vatan görevini yapması için askere gönderdin. Yemedin yedirdin, içmedin içirdin, giymedin giydirdin evladını. Biliyordun zamanı geldiğinde vatan uğruna canını vereceğini. Her askere nasip olmaz şehadet şerbetini içmek. Cennet ile müjdelendiler kaderlerinde cennet vardı. Sakın ağlama güzel anam. Senin bir değil bin tane evladın var. O güzel şerefe nail olmuş bir anasın. Senin yerinde olmak isteyen nice analar var.

Şehit anası olmak her anaya nasip olmaz. Askerlerimiz vatanı teminatı altına almıştır. Atalarımız bağımsızlığımızı kazanmak için canlarını vermişlerdir. Canları pahasına cephelerde mücadele etmişlerdir. Ülkemizin dört bir yanı düşman işgalindeyken askerlerimiz vatan uğruna mücadele ettiler. Kimisi babasını, anasını, kardeşini, abisini savaşa gönderdi. Yediden yetmişe her yaştan insan vatan bağımsızlığı için mücadele ettiler. Şehit olan her askerimiz vatan toprağına karışır. Bugün vatanımız sağ olduysa şehitlerimiz sayesindedir. Vatan savunmasını canları pahasına yaparak işgalden kurtarmışlardır.

Hatırla anam bundan yıllar önce vatanımızı işgal etmek isteyen yabancıları. Bizim dinimizi, dilimizi değiştirmek isteyenleri. Kendilerine köle yapmak isteyenleri asla unutma anam. Bugün şehitlerimiz vatanımızın savunmasında özgürlüğümüzün göstergesi olarak karşımıza çıkmışlardır. Sen şehit anasısın asla ağlama asla üzülme. Şehitlerimiz oldukça vatanımız sağ olacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu