Okul

Vatan Sevgisi İle İlgili Kompozisyon

Vatanımız bizim evimiz yuvamızdır. Vatan uğruna atalarımız canları pahasına cephelerde mücadele ederek destan yazmışlardır. Vatan sevgisi insana aidiyet duygusu verir. Gurbete çalışmaya gidenler vatan topraklarına ayak bastıkların en derinden hissederler.

İnsan nereye giderse gitsin doğup büyüdüğü vatanından asla vazgeçemez. Gidilen yerler ne kadar güzel olsa da kendi insanının ve vatanının hasretini duyar. Kendi dilimizi konuştuğumuz, kendimizi ait hissettiğimiz toprakların manevi değeri büyüktür. Gurbette yaşayıp ülkesine dönen insanlar kendilerini huzurlu hissederler. Vatanın her karış toprağının kendisine ait olduğunu bilirler. Sınır kapısından içeri girdikleri zaman yaşadıkları manevi duygu paha biçilmezdir. Vatanımızı gözümüzden sakınırız. Vatan sevgisi içimizdeki en büyük sevgilerden biridir. Gelenek ve göreneklerimiz bizim vazgeçilmez parçalarımızdan biridir.

Vatan toprağı her millet için kutsaldır. Kendi dili, dini, gelenek ve görenekleri, kültürü gibi değerleri vatanında var olmuştur. Vatanı vatan yapan bu değerleri içinde kendini güvende hisseder. Tek bir insan kalmayınca kadar vatanın korunmasına devam edilmelidir. Kim olursa olsun dünyadaki en önem verdiği şey vatanı olmaktadır. Vatanı olmayan biri ne özgür yaşayabilir ne de yaşamına devam edebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu