Okul

Şehitlerimize ve Gazilerimize Karşı Görevlerimiz Nelerdir

Ülkemizin bağımsızlığının sağlanması ve ileriye taşınması için kahramanlarımız vatan uğruna şehit ve gazi olmuşlardır. Toplum olarak isimsiz kahramanlara saygımızı göstermeliyiz. Şehit ve gazilerimize yardım elini uzatmak, onların ailelerine maddi ve manevi destek sağlanması gerekir. Vatan uğruna canını veren şehitlerimize saygı göstermeliyiz. Aileleri bize emanetleridir, onlara nasıl sahip çıkarsak öyle görünürüz. Bizim vicdanımızla hesaplaşma vaktimiz geldiğinde olanları bu sayede göreceğiz.

Şehit ve gazi yakınlarına iş imkanları tanınmalı. Aileleri zorda kalarak cefa çekmesi önlenmeli. Ülkemizde onlara iş verilecek bir çok yer olduğunu unutmamalıyız. Yardım etmek yanlarında olmak en büyük olgunluktur. Saygı göstermemizde gerekir. Zorda kalmazlar, sevgimizi gösterir sıkıntılardan kurtarırız onları. Her durumda şehitlerimizin ve gazilerimizin yanında olarak sahip çıkmalıyız. Hayatlarına kolaylık sağlamak için kendimizden fedakarlık etmemiz gereken zamanlarda olur. Bunu en iyi şekilde biz yapabileceğimizden çevremize karşı daima duyarlı olmamız gerekir.

Onlarda yaşasaydı bizden isteyecekleri ailelerine sahip çıkmamız olacaktı. Onlar zorda kötü durumda kalırsa yaşayacağı sıkıntılar bizim yaşadığımız sıkıntılardan sadece bir kaçı olacaktı. Aileleri için şehit gazi düşen kahraman askerlerimizin emanetine hep birlikte sahip çıkmalıyız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu