Okul

Sevginin İnsanlar için Önemi

Sevgi insanların ve diğer tüm canlıların hissettiği en güçlü duygudur. İnsanın içindeki merhamet duygusunu ortaya çıkartır. Çevremizdeki her duyguyu sever kabul eder karşılık veririz.

İnsanlar arasındaki sevgi bağları çok güçlüdür. Çevresindekilere arkadaşlarına ve dostlarına sevgi besler. Birisini sevmek için sebebe ihtiyacımız yoktur. Tanımadığımız, görmediğimiz insanları dahi sevebiliriz. Düşünceler dahi bize kendisini sevdirebilir. Sevgi insanlar arasında barışı sağlayarak toplumsal huzuru getirir. Toplumsal olarak yardımlaşma ve dayanışmayı getirecektir. Sorunlar karşısında hoşgörü ile yaklaşılarak sorunların üstesinden gelinir. Dünyada barış yaşanması sevginin varlığıyla olur. Zorda olanlara uzanan yardım eli sıkıntıdan kurtarır. Sevgi canlıların sahip olabileceği en değerli özelliğidir. Seven insan güzel görür, güzel işlere imza atar.

Sevince insana hayat daha güzel gelir. Hayattan zevk aldığı gibi çevresindeki olaylara tepkisiz kalmaz. Her türlü sıkıntı sorunlarda yardımı sağlar. Sevgi diğer tüm duyguların anasıdır. Sevginin geliştiği yerde saygı, hoşgörü, merhamet, değer vermek gibi duygular ortaya çıkar. Sizde çevrenizdekileri severek insanların içindeki sevgiyi daha da yüceltebilirsiniz.

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu