Okul

Sevinç ve Mutluluğunuzu İlk Önce Kimlerle Paylaşırsınız

Sevinçlerimiz ve mutluluklarımız güzel duygular olması onları bir ihtiyaç olarak tanıdığımız yakınımızda olan herkesle paylaşmak isteriz. Güzel duyguların başkalarıyla paylaşılması insanları mutlu ederek bizleri de mutlu eder. Hislerimizi ilk kimlerle paylaşacağımızı konuşacak olursak en başta ailemiz gelir bunlar şöyle sıralanır;

Ailemizden anne, babamız, eşimiz ve çocuklarımız olur. En yakınlarımız olduklarından dolayı ilk mutluluklarımızı onlarla paylaşarak yaşarız. Onların mutlu olması aynı zamanda bizi mutlu ederek huzur verir.

İş arkadaşlarımız, okul arkadaşlarımız ve yakınımızdaki kişilerle paylaşırız. Bu kişiler ailemizden sonra gelen kişilerdir. Gün içinde birlikte geçirdiğimiz kişiler olmasından dolayı yaşadığımız güzel duyguları onlarla paylaşmayı bir ihtiyaç olarak görürüz. Bizim yüzümüzdeki mutlulukları gördükleri

Akrabalarımızla, çevremizdekilerle, çok samimi olmadığımız insanlarla paylaşırız. En son güzel haberleri onlarla paylaşırız. Onlarında mutluluğumuza şahit olarak bizimle aynı şekilde duyguları yaşamalarını isteriz. Mutluluk bundan ötürü yayılarak genişler.

Sevinçlerimizi kendi içimizde tutamayız. Başkalarıyla paylaşınca onların mutluluklarıyla çok daha mutlu olarak devam ederiz. Paylaşmak insanlara neşe, güzellik katar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu