Okul

Sevinç ve Üzüntülerimizi Kimlerle Paylaşırız

Hayat inişli çıkışlı olduğundan sevinçlerimiz üzüntülerimiz ayrı şekil hayatımıza dahil olurlar. Hayatın rengine göre kendimizi yaşarız. Yaşanılan duyguları paylaşmak acıların azalmasına, mutlulukların paylaşılması sevinçlerin artmasını sağlar. Hayatta karşılaşacağımız bir çok şey olacağından dolayı nasıl sonuçlanacağını bilemeyiz. İyi olduğu kadar kötü anılarımız yaşamlarımızda olur. Bizim yanımızda olan destek veren insanlarla acıyı ve sevinci paylaşıp kendimizi daha iyi hissederiz. Paylaşmak güzeldir, kendimiz iyi hissettirdiği gibi daha özel yerlerde hissederiz. Hayatın getirisi oldukça fazla olduğu gibi yaşamımız çok daha renkli hal alır. Hayat her zaman bize güzellikler getirdiği gibi üzüntüleri de yaşatır, hazırlıklıysak eğer onları aşmamız mümkündür.

Üzüntülerimizi paylaştığımızda karşımızdaki kişi bizi anlar, yol gösterir, derdimize ortak olur. İçimiz huzura kavuştuğu gibi kendimizi çok daha iyi hissetmemiz mümkündür. Hayat bize bir defa daha güler güzel hissettirir.

Mutluluklarımızı paylaşınca karşımızdaki insan bizimle birlikte mutlu olur. Onun o mutlu halini görmek bizi daha da mutlu ederek hayat çok daha güzel hal alır. Kendimizi iyi hissederiz, mutluluğumuz bize huzur olur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu