Okul

Sevinçli Günlerimiz Hangileridir

Milletlerin kendine özgü bayramları, kültürel ve önemli günleri bulunur. Geçmişten günümüze ulaşan gelenek ve göreneklerimiz milli gün haline gelerek insanlar birlikte yaşar. Türkler olarak milli ve dini bayramlarımızın bizim en sevinçli günlerimizdir. Tarih boyunca milletimizin yaşadığı zorluklar sonucunda ulaştığı egemenliği en güzel şekilde yaşarız. Dinen bayramlarımız, önemli dini günlerde içimiz sevgi ve merhametle dolar. İnsanlarla bir arada olmak, birlik beraberliği en içten şekilde yaşamakta sevindirir.

Her milletin kendine özgü bayramlar özel günleri vardır. Millet olarak sevinçli olmak için tarihimiz için önem taşıyan o günlerin gelmesi yeterli.

Sevinçli günlerimizi sadece milli ve dini bayramlarla kısıtlamamalıyız. Aksine bir maç kazandığımız zaman ülkece seviniriz. Bizi Avrupa’da temsil eden spor kulüplerimiz birincilikle döndüklerinde göğsümüzü kabartırız. Mutluluk ve sevinç içinde yaşamımızı sürdürürüz. Sevdiklerimiz hakkında güzel haber aldığımız zaman mutluluk vericidir. Kendimizi iyi hisseder huzur hissederiz. Uzaktan sevdiklerimiz geldiğinde mutlu oluruz. Sevinçlerimizi her zaman dışarıya vururuz. Hayatta sevinmek için bir çok şey var bunları görmezlikten gelmemeliyiz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu