Okul

Türkiye Sevgisi İle İlgili Kompozisyon

Türkiye, dünyanın en güzel ülkelerinden biri olduğunu söylesek çokta doğru olur. Coğrafyası, tarihi, kültürel değerleri, eserleri, eşsiz özellikleri ve güzellikleri ile insanları baştan çıkartır. Sahip olduğu konum bakımından üç tarafı denizlerle çevrili, kıtaları birbirine bağlayan, medeniyetlere ev sahipliği yapan cennettir.

Eşsiz güzellikleri içinde barındıran Türkiye, iklimi, bitki örtüsü, yeryüzü şekilleri, doğası ile insanı baştan çıkartır. Görüp gezilecek bir çok yere sahiptir. Doğal güzelliklerin yanı sıra kültürel bakımdan da oldukça zenginiz. Doğal yapay mimari gelişmelere bu sayede şahit oluruz. Çok yönlü güzelliklere ve değerlere sahiptir. Türkiye sevgisi, toprak parçası olmaktan ziyade vatan topraklarına olan aşktır. Namus, din, dil, bayrak, vatan için severek canlarını verirler. Ölümüne canı pahasına vatan toprağını ilelebet muhafaza ederler.

İklimi ve bitki örtüsü insanların yaşama elverişlidir. Her yıl turistler tatil yapmak, ülkemizi tanımak ve görmek için geliyorlar. Endemik bitki ve hayvan türleri ülkemizde yaşamaktadır. Tarihteki kurucu etkisiyle bir çok ulusun takdirini kazanmıştır. Vatanına gönül bağı ile bağlı olan bir ülkedir. Kültürel farklılıkları içinde barındırdığı zenginlik ve güzellikler bakımından oldukça güzeldir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu