Sıcaktan Uyuyamıyorum Ne Yapmalıyım?

Yaz aylarının gelmesiyle sıcaktan bunalmamak elde değil. Havaların ısınmasından dolayı kişiler nefes almakta dahi zorlanıyorlar. İlkbahar ve sonbahar aylarının özlermiş gibi oluyoruz. Gün içinde akşamları sıcak havadan dolayı uyumamız gerektiği halde bile uyumakta zorluk çekiyoruz. Biraz serin olsaydı eğer rahatlıkla uyuyabilir, dinlenir ve kendimizi iyi hissetmemiz kaçınılmaz olurdu. Yatağımızda bir o yana bir bu yana dönmekten artık gözlerimiz kan çanağına dönüyor. Geceleri genellikle sorun olduğu gibi gecemiz uykusuz geçiyor. Sıcaklarda uyumak için sahip olabileceğimiz birkaç pratik bilgi sayesinde serin şekilde uyumamız kaçınılmaz oluyor.

Soğuk içecekler
Vücut sıcaklığını düşürmek adına uyumadan önce soğuk bir şeyler tüketebiliriz. Bunların başında bir kase dondurma ferahlamamıza yardımcı olduğu gibi hararetimizi almaktadır. Başucumuza soğuk bir su koyabiliriz, su kaybımızda fazla olmasından dolayı gidermek rahat bir uyku sağlamaktadır.

Duş alın
Uyumadan önce günün sonunda vücudunuz kendisini toparlaması için duş alınabilir. Rahat bir uykunun getirilerinden birisi duş almamızdır. Alacağımız duş sayesinde serinlediğimiz gibi üzerimize çöken tatlı bir yorgunlukla uyuyabiliriz.

Odanızı serinletin
Uyumadan önce odanızı serinletmek için klima ve vantilatör kullanabilirsiniz. Hasta olma riskine karşılık önlemleri alarak uyuyabilirsiniz. Camlarınızı açabilir ve üzerinize alacağınız ince bir çarşaf sayesinde rüzgarın esintisiyle uyuyabilirsiniz. Temiz ve serin hava sizi rahatlattığı gibi bol oksijenle deliksiz uyku çekersiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz