Okul

Yazın Nasıl Giyinmeliyiz

Yaz aylarında güneşin tepede olduğunda sıcaklarda durulmadığı gibi bunalmalar kendisini gösterebiliyor. Güneşin etkisini azaltmak için gölgelere sığınırız ama her yerde bulamayabiliyoruz. Sıcak havalarda giyimimize de dikkat ederek bunalmaktan korunabiliriz. Yaz aylarında doğru giyim ile güneşin etkisi azalarak kendimizi daha iyi hissetmemiz sağlanabilir.

Yazın hangi renkte giysi giyeceğinize karar veremiyorsanız biz söyleyelim. Yaz aylarında uzmanlarında önerdiği gibi açık renkte elbiselerin giyimine önem gösterilmesi gerektiğidir. Yaz aylarında güneş ışınları elbiselere geldiğimiz zaman açık renktekiler yansıtarak sıcaklığın daha az hissedilmesini sağlamaktadır. Aşırı sıcaklardan dolayı insanların terinin kuruması hastalıklara dahi sebep olabiliyor.

Pamuklu elbiselerin tercih edilmesi vücudun salgıladığı teri emmesiyle birlikte rahat etmemizi sağlamaktadır. Pamuk yerine daha farklı maddelerden yapılan elbiseler giyildiği zaman vücut gözenekleri tıkamaktadır. Vücuttaki toksinlerin atılmasını önleyerek vücudumuza zarar verebilir.

Pamuklu elbiseler daha rahat etmemizi sağlar. Sıkı olan giysilerin tercih edilmesi terlemeye ve bunalmaya daha çok neden olacaktır. İnce kumaş türünden olanlar tercih edilmeli, rahatlamamızı sağlayacak hava alan türden olmalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu