Okul

Sigara İle İlgili Kompozisyon

Öylesine alışkanlık olarak görülse dahi yasal zehirlerden sayılır. Adı sigara ama kendisi ölümü çağırmaktadır. Yıllar sonra ölümün sizin yanınıza sigara yüzünden geleceğinin empatisini kurun. Hastalıkların anası sayılacak olan sigara sizi içten içe zehirler, dünya üzerinde ülkeleri dahi cezbeden zehir ne yazık ki herkes için yasal.

Sigara hızla yayıldığı gibi kullanımı on yaşına kadar düştü. Televizyonlar, medya, gazete gibi çeşitli noktalarda paketlerin kullanım olduğudur. Sigara beraberinde kanser, kalp krizi, cilt rahatsızlıklarına neden oluyor. Zararın en çok hissedildiği zamanlar insanlar neler yaptığını göz önüne almıştır. Günlük hayatın her alanında gözle görülen sigara insanlara zarar vermektedir. Sigara zevk aracı olarak insanlara gösterilse dahi kölesi olunmakta. Sahip oldukları değerleri bilerek insanların kazanmasından ziyade kendilerinin kazanmalarını istemişlerdir. Sigara bağımlılık getirdiği gibi insanlar etkisi altında alarak ceplerini boşaltmaktadır. Sigara beraberinde modern kölelik getirmektedir. Milyonlarca insanın su gibi bağımlı olduğu sigara sektöründe milyarlarca dolar dönmektedir.

Sigara beraberinde ölümcül hastalıkları getirmiştir. Ülkenin milli gelirini olumsuz şekilde etkileyerek halkın fakirleşmesine, zenginlerin daha zengin olmasına temel hazırlamaktadır. Toplumsal alanda sigara kullanımı her geçen gün artması milyarlarca dolarlık kazanç sektörü görülmektedir. Pasif içicilik dahi diğer insanlara alışkanlık getirip kullanıma temel oluşturuyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu